Metoda keratynowa na ciepło (kerawax, włoska keratyna)

Keratynowe zagęszczanie włosów polega na stosowaniu łączeń pasm włosów na ciepło. Metoda keratynowa zawdzięcza swoją popularność niskim kosztom urządzeń do zakładania włosów, jak również szerokiemu wachlarzowi możliwości ułożenia fryzury po zabiegu zagęszczania.

W trakcie zabiegu zagęszczania włosów metoda keratynowa pozwala regulować grubość używanych pasemek, preferowana jest do włosów dość grubych i silnych.

Stylista używa ciepła, by rozpuścić keratynę która w postaci płynnej przypomina klej. Następnie dokonuje się doczepienia („doklejenia”) pasemka do włosów.

W zależności od rodzaju zastosowanych włosów oraz ich właściwej pielęgnacji w trakcie noszenia, po pojawieniu się odrostu i zdjęciu pasemek możliwe jest ich ponowne założenie.

Po zabiegu Klientka cieszy się włosami przez 2-4 miesięcy, aż do momentu pojawienia się 3 cm odrostu. W celu zdjęcia pasemek doczepianych, fryzjer używa specjalnego removera, a proces ściągania pasm i odświeżenia fryzury jest czasochłonny.

Keratynowe przedłużanie włosów to stara i sprawdzona metoda. Jej największą zaletą jest prosta technika zakładania pasemek, ale taka fryzura ma swoje wady – nie powinno się jej modelować na ciepło, trzeba także zachować ostrożność przy codziennej pielęgnacji. Dla pań, które delikatnie obchodzą się ze swoimi włosami, często jest to najlepsze rozwiązanie. Przedłużanie na Kerawax jest wykonywane bardzo często – warto jednak przed zapisaniem się na wizytę, upewnić się, że fryzjerka ma odpowiednie kwalifikacje. Dlaczego? Dlatego, że keratyna, jeśli jest źle nałożona, kiepsko spełnia swoje funkcje. Nie warto więc się spieszyć, tylko spędzić w fotelu trochę więcej czasu: efekt jest tego warty.