Makijaż permanentny

Profesjonalny makijaż permanentny to gwarancja piękna i naturalnego wyglądu, to świetny sposób na poprawę urody na co dzień. Zastępuje kosmetyki kolorowe oraz oszczędza mnóstwo czasu każdego dnia na malowanie brwi, ust i kresek przy oczach. Wygląda bardzo naturalnie i subtelnie, przez co pozwala kobiecie czuć się komfortowo i pięknie w każdej sytuacji. To świetna inwestycja która bardzo szybko się zwraca.

Makijaż permanentny

Choć wyróżnia się kilka technik makijażu stałego, to w praktyce wszystkie są wariantami tej samej techniki podstawowej. Idea jest tu bardzo prosta: makijaż permanentny polega na wprowadzeniu do głębokich warstw skóry obojętnych biologicznie granulek pigmentu. Dlaczego granulek, a nie płynu? Jak to możliwe, że obojętne granulki po pewnym czasie znikają?

Granulki są bardzo małe – to drobny pył, który w ujęciu fizycznym zachowuje się prawie jak płyn. Ponieważ jednej zagadnienie to nie dotyczy laboratorium, tylko gabinetu kosmetycznego, takie detale nie mają znaczenia. Wybór granulek, a nie roztworu, podyktowany jest względami praktycznymi. Otóż granulki mają większą trwałość i pozwalają na uzyskanie intensywniejszego koloru i wyraźniejszej granicy make-upu. W przypadku najlepszych pigmentów stylizacja może utrzymać się do pięciu lat, a nawet trochę dłużej, jednak tempo blaknięcia koloru jest kwestią bardzo indywidualną.

Jak to jednak możliwe, że kolor blaknie? Pigment jest obojętny biologicznie, ale wprowadzony do skóry staje się po prostu ksenobiotykiem – substancją obcą. Nie wywołuje ostrej reakcji obronnej, ale będzie bardzo, bardzo powoli usuwany z przestrzeni międzykomórkowej, podobnie jak każda substancja, która się w niej znajdzie. Poza tym barwniki stosowane w makijażu permanentnym też ulegają rozkładowi – uściślijmy jednak, że nie chodzi o rozpadanie się granulek na mniejsze, a zmianę na poziomie molekularnym w cząstkach barwnikowych. To skutek działania choćby promieni UV – po pewnym czasie barwnik będzie więc wyraźnie mniej intensywny.

W tym miejscu warto wspomnieć, że makijaż permanentny to nie tylko sposób na skrócenie czasu potrzebnego na ukończenie porannej sesji makijażowej. Dla niektórych kobiet jest to bardzo rozsądne rozwiązanie na przykład w przypadku przerzedzonych brwi. Do mojej Kliniki Piękna zgłaszały się również kobiety po chemioterapii – w ich przypadku makijaż permanentny jest po prostu sposobem na uzupełnienie niedoskonałości ciała.

Pozornie paleta kolorów, które można wykorzystać w makijażu permanentnym, jest bardziej ograniczona niż kolorystyka klasycznych kosmetyków kolorowych. Pamiętaj jednak, że kosmetyczka może użyć kilku pigmentów, aby uzyskać efekt, który bardziej Ci się spodoba. Najczęściej też makijaż permanentny wykonuje się w wersji „codziennej”. Gdybyś chciała nałożyć makijaż wieczorowy, mocniejszy od dziennego, ta metoda nie oszczędzi ci tak wiele pracy, choć oczywiście może pomóc – mając już trwały kolor bazowy i ostre kontury oczu oraz ust, możesz łatwiej i dokładniej nałożyć ostateczną warstwę. Stonowany wariant makijażu permanentnego jednak w wielu sytuacjach będzie mógł spokojnie zastąpić nieco bardziej wyraziste kreacje, jeśli zostanie poprawnie wykonany – wygląda zdecydowanie lepiej, niż przeciętnie nałożone kosmetyki kolorowe.